Uncategorized

Najlepsze korzyści z suplementów kolagenowych

Najlepsze korzyści 6 z suplementów kolagenowych

W liceach zapaśników często formułowałem własny koncentrat białek serwatkowych, aby przyspieszyć naprawę i rozwój mięśni po treningu. Po ukończeniu college’u przestałem uprawiać zapasy i zacząłem uprawiać kulturystykę, a po treningu zdecydowałem się na białko w proszku. Minęły zaledwie dwa lata odkąd zacząłem studiować na studiach, kiedy przedstawiałem sobie inne białko zwane kolagenem. Mam nadzieję, że nie starzeje mojego mózgu! badania nad kolagenem i jego rzekomymi zaletami są minimalne lub słabo przeprowadzone. Jednak wiele badań naukowych wskazuje na korzyści kolagenowe. Jaka jest dobra wiadomość o zdrowym kolagenie?

Powiedz mi, do czego służy kolagen?
Kolagen to białko obecne w naszych ścięgnach, kościach, skórze, mięśniach i kościach. To nas łączy. Kolagen to kotwica, która wspiera strukturę i stabilność. W naturze kolagen endogenny jest formą kolagenu wytwarzanego w organizmie. Syntetyzowane są kolageny egzogenne. Suplementy te pochodzą z zagranicznego źródła. Kolagen endogenny wykonuje wiele różnych czynności. Załamanie i wyczerpanie powoduje różne problemy zdrowotne w naszym społeczeństwie. Kolagen egzogenny służy do leczenia i wzmacniania części ciała.

Kolagen
Kolagen to białko strukturalne warstwy zewnątrzkomórkowej, które znajduje się w wielu typach ludzkiej tkanki łącznej. Głównym elementem tworzącym komórkową tkankę łączną jest najobficiej występujące białko wśród ssaków [1,2]. Stanowi 25 / 33 – 55% całkowitego białka. Kolagen tworzą aminokwasy, które są połączone w wydłużone włókienka zwane helisą kolagenową. Większość znajduje się na komórkach łącznych, takich jak ścięgna chrząstki i kości, więzadła i skóra.

Co to jest kolagen? Korzyści zdrowotne, źródła żywności, suplementy, rodzaje i więcej
Kolagen stał się modnym słowem w dziedzinie zdrowia. Trudno jest iść do sklepów spożywczych, aby kupić proszek kolagenowy lub zrobić zakupy w sklepach z mniszkiem lekarskim i znaleźć krem, który mówi, że zwiększenie zawartości kolagenu sprawi, że będziesz młodszy przez dziesięciolecia. Jakie są zalety kolagenu?